Chcete tvoriť dokonalé videá? Dron, akčná kamera či stabilizátor by vám vo výbave nemali chýbať

Patríte medzi kreatívcov, ktorí radi tvoria originálne videá? V tom prípade by vám vo fotobatohu nemal chýbať dron, akčná kamera ani stabilizátor. Vďaka týmto smart zariadeniam môžete posunúť vašu tvorbu na úplne iný level. Pomôžu vám vytvárať kvalitné a vzrušujúce zábery, ktoré často bez nich nemáte ani len šancu natočiť.

Drony 

Drony už dávno nie sú len lietajúce hračky pre deti. Za posledné roky prešli veľkou evolúciou a od malých RC helikoptér s dosahom 20m sme sa dostali až ku malým bezpilotným lietadlám využívaným vo vojenských operáciach. Ani hračky pre deti, ani vojenské vybavenie však nie sú našou témou. Našou témou sú drony s kamerou. Vďaka ním totižto dokážete vytvoriť dychberúce zábery z výšky, na ktoré by ste inak potrebovali súkromný let. Väčšina z nich disponuje neuveriteľným výkonom a spája skutočne kvalitné kamery s extrémnym doletom a rýchlosťou, vďaka čomu sa z nich stáva nie len profesionálny nástroj, ale aj adrenalínová zábava.

Akčné kamery

Keď už sme pri tej adrenalínovej zábave, na adrenalínom nabité zábery sú najlepšie jednoznačne akčné kamery. Vďaka svojej kompaktnosti, možnosti prichytenia o rôzne predmety a video špecifikáciam sú ideálne na natáčanie vo vysokej rýchlosti a extrémnych situáciach. Využijete ich najmä pri rôznych adrenalínových športoch ako je napríklad downhill, skoky z lietadla, motocross a podobne. 

Gimball

Pokiaľ však netúžite po záberoch z oblohy, ani po vzrušujúcich záberoch z extrémnych športov, ale naopak, chcete krásne uhladené zábery ako z filmu, chýbať vám nesmie gimball, alebo inak povedané stabilizátor. Stabilizátory, ako už samotný názov napovedá, slúžia na stabilizovanie videa. K dispozícií sú stabilizátory pre malé foťáky, smartfóny, spomínané akčné kamery, ale aj pre veľké filmové kamery. Disponujú elektrickým mechanizmom a viacerými senzormi, vďaka čomu vyrovnávajú zariadenie a vytvárajú krásne cinematické zábery. Okrem toho môžu obsahovať kopec iných funkcií ako napríklad dialková spúšť, joystick, selfie tyč a podobne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *