6 dôvodov, prečo sadnúť na bicykel aj v zime

Chladná časť roka nám už nejaký čas klope na dvere. Počas zimy, ako aj počas neskorej jesene, je pravidelné športovanie o niečo náročnejšie. Predlžujúca sa tma v nás vyvoláva únavu. Pri behaní nám studený vzduch nerobí dobre na pľúca a ani na ostatné vonkajšie športy nie sú vhodné podmienky. Cyklistika by sa mohla zdať ako jeden zo športov, ktoré sa v zime vešajú na klinec. Nemusí to tak byť. Existuje hneď niekoľko dôvodov, prečo je vhodné bicyklovať aj počas zimných mesiacov.

Môžete chodiť na kratšie jazdy

Slnko nesvieti tak dlho a intenzívne ako v lete. Nikto vás za krátku jazdu neodsúdi a aj tých pár desiatok minút sa počíta.

Príležitosť zaobstarať si nový bicykel

Zimné podmienky pravdepodobne vášmu staršiemu modelu nebudú vyhovovať. V prírode by sa mohli osvedčiť horské bicykle. Na ešte náročnejšie terény sa určite zídu gravel bicykle. Obidva typy bicyklov by našli využitie aj vo zvyšných ročných obdobiach.

Pokiaľ sa nechcete zadýchať a bojíte sa, že si zachladíte pľúca, za zváženie stoja elektrobicykle. Umožnia vám jazdu zimnou prírodou bez prílišnej námahy.

Prestávky na teplý nápoj

Zatiaľ, čo v lete sa na časté zastavovanie môže nahliadať cez prsty. V zime vám prestávky na posilnenie nikto nebude mať za zlé. Či už ide o kávu, alebo čaj, teplý nápoj padne dobre za každých okolností.

Udržiavanie kondičky

Nemusíte nevyhnutne za každú cenu napredovať. Je v poriadku udržiavať si kondičku z leta pravidelnými výletmi do prírody.

Vylepšovanie techniky

Ťažké zimné podmienky vám môžu pomôcť pri dolaďovaní techniky. Jazda po zasnežených a zľadovatených cestách je riskantná, no ak máte dostatok odvahy a naučíte sa zdolávať aj takýto typ terénu, vaša technika sa posunie na novú úroveň.

Zámienka na nakúpenie nových doplnkov

V zime sa na bicykel rozhodne treba poriadne obliecť. Novú nepremokavú bundu či návleky na nohy môžete využiť aj pri iných zimných aktivitách. Prečo si k tomu rovno neprihodiť aj pekné rukavice alebo šál?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *