Rozhýbte sa v rytme samby

Určite si viete predstaviť krásne farebné festivaly v Riu, kde z každého rohu znie rytmická hudba. Čo takto priniesť si kúsok Ria priamo do vašej obývačky? Zapnite si aktivní reproduktory a nechajte sa unášať v rytme samby.

Rozžiarte svoju domácnosť

Aby brazílsky karneval „u vás doma“ mal ešte väčší ráz, ozdobte si izbu v štýle karnevalu. Na steny zaveste dekorácie z rôznofarebného peria, na zem poukladajte pestré koberce a sedačky prikryte tými najfarebnejšími dekami. Okolo stien rozostavajte veľa zelene a bonsajov a niekde za ne schovajte kvalitné aktivní reproduktory, aby ste mohli hudbu „vypeckovať“ na maximum (samozrejme, s ohľadom na susedov).

Vyfarbite sa aj vy!

Určite sa aj vy budete chcieť cítiť akoby ste boli priamo v Riu. Oblečte si preto najfarebnejšie kraťasy či šortky, ženy môžu staviť aj na (mini) sukňu, v ktorej radi tancujú a na vrch kvetinovú košelu či ľahký a príjemný top. Dámy sa môžu navyše prizdobiť vábivými šperkami a farebným mejkapom.

Môžete si zavolať aj svojich priateľov, priateľky, ktorým oznámite „dress code“. Nachystajte pre seba aj pre nich osviežujúce limonády a malé občerstvenie a pripravte sa na zábavu.

Samba ako šport

Skôr, ako začneme tancovať si však povieme niečo o sambe. Možno sa budete čudovať, ale aj tanec sa považuje za šport. Medzi najznámejšie tanečné „športové“ kluby patria tie, ktoré sa venujú spoločenským tancom – štandardným, aj tým latinsko-americkým.

A práve medzi ne patrí aj samba. Takže ak si chcete poriadne zacvičiť bez toho, aby ste sa museli cítiť ako v „upotenom“ fitku, teraz je čas zapnúť PC či smart TV, dať aktivní reproduktory na maximum a začať cvičiť.

Ako na to?

Jednoducho!

Zapnite váš internetový prehliadač a „naťukajte“ doň „hodiny samby“ alebo „online hodiny samby„. Otvorte si niektoré z videí, ktoré vám prehliadač ukáže a začnite tancovať spolu s inštruktorom.

Zabávajte sa a schudnite pritom!

Možno si zo začiatku nebudete veriť, no ak ste skvelá partia určite sa po chvíli dokonale odviažete. A ani nebudete vedieť ako a kilá pôjdu pomaly dole. Samozrejme, nie hneď po prvej samba párty. Ale čím viac ich zorganizujte, tým viac priateľov získate a tým viac kíl stratíte 😉

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *