Záhradný plot pre viac súkromia pri športe

Záhradný plot je v posledných rokoch stále viac spájaný s masívnymi konštrukciami z betónových prefabrikovaných panelov, prípadne aspoň tvárnic. V mnohých satelitných dedinách sa už pojem “plot” ani inak nevníma. A pritom ochrana vlastného pozemku nemusí vážiť desiatky ton.

V prvom rade je betónový plot skôr symbolickou ochranou. Ponúka totiž odhodlanému neželanému návštevníkovi rovnaké, ak nie lepšie možnosti na prekonanie ako starý dobrý pletivový záhradný plot. Ten je totiž možné prekonať rýchlo a bez stôp len pri stĺpikoch – zatiaľ čo betónový plot prekoná priemerne trénovaná osoba prakticky kdekoľvek. Stačí sa zachytiť horného okraja a pokračovať. Zvládne to takmer každý.

Stĺpiky na plot sú skutočne jedinou reálnou slabinou plota vyrobeného z pletiva. A to nielen z hľadiska zaistenia bezpečnosti proti vstupu neželaných návštevníkov. Stĺpiky sú totiž náchylnejšie na zachytávanie vody vo vnútri a rýchlejšiu koróziu. Tento problém však rieši masívna protikorózna ochrana zinkovaním a poplastovaním. A samozrejme pridávanie krytiek, bez ktorých si stĺpiky na plot už nevieme predstaviť.

A čo sa týka súkromia, tiež záhradný plot z pletiva neťahá za kratší koniec. Ani ten najlepší betónový plot totiž nevytvorí zvukovú izoláciu, len vizuálnu. A tú dokáže dodať na pletivo tieniaca sieť na plot. A má hneď niekoľko výhod. V prvom rade je ľahká. Celú sieť odveziete domov v taške. To sa s betónovým plotom isto nepodarí ani Chuckovi Norrisovi. Aj keď… 🙂
Druhou výhodou je rýchla montáž. Pomocou špeciálnych príchytiek je možné v priebehu pár minút vytvoriť z obyčajného plota plot nepriehľadný.

Ďalšou výhodou je možnosť rýchleho odstránenia. Pokiaľ ste sa rozhodli, že už vizuálnu ochranu súkromia nepotrebujete, bude tieniaca sieť z plota dole rovnako rýchlo, ako sa naň dostala.
A otázka trvanlivosti dnes už tiež nie je taká pálčivá ako kedysi. Tieniace siete sa vyrábajú z UV-stabilizovaného materiálu, takže sa po jednej sezóne nerozmrvia.
A dodávajú sa v rôznych gramážach, zvyčajne od 80 do 230 gramov na meter štvorcový. To má vplyv na tieniace schopnosti a samozrejme aj na výdrž celej siete.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *