Zdravo každé ráno v 3 bodoch

Aj vy ste vždy túžili po zdravom životnom štýle, ale neviete sa k nemu prinútiť? Nezúfajte, 3 jednoduché kroky pomôžu aj vám získať návyky, ktoré podporia vaše zdravie.

V súčasnosti sa veľa hovorí aj píše o potrebe zdravého životného štýlu. Ako však nadobudnúť zvyky, ktoré ku zdravému životnému štýlu patria? Je to jednoduché – vyskúšajte tie tri overené kroky:

Vstávať a chodiť spať v konkrétnu hodinu


Mnoho ľudí, najmä tých mladých, si v súčasnom rýchlom svete plnom rozličných úloh rado pospí dlhšie vždy, keď je to možné. Neprispôsobujte sa tomuto trendu. Plávajte proti prúdu a určite si harmonogram. Určite si hodinu, v ktorú už musíte byť v posteli a zaspávať, prirátajte k nej od 7 do 9 hodín spánku (je to najoptimálnejší čas spánku pre dospelú osobu) a nastavte si budík každý deň v konkrétny čas.

Keď vám ráno zazvoní nepreťahujte čas spánku, ale vstaňte. Možno to zo začiatku bude náročné, ale časom uvidíte, ako vám pravidelný spánok prospieva. Navyše, ani sa nenazdáte a získate prvý návyk k pravidelnosti.

Vstávajte optimisticky naladení a hneď ako zleziete z postele venujte 7 minút rannej rozcvičke.

Keď otvoríte oči usmejte sa. Uvedomte si, akí ste šťastní, že ste vstali. Pozitívne myslenie dokázateľne pozitívne ovplyvňuje vaše zdravie. Takto naladení budete mať oveľa viac energie na rannú rozcvičku i na všetko, čo vás cez deň čaká.

A čo tá rozcvička? Stačí pár cvikov na rozťahovanie max. na 5 minút. A keď už vaše svaly dostatočne zahrejete, skúste zahriať celé telo pár drepmi či klikmi. Opäť sa vám zo začiatku bude zdať, že vás to viac unavuje, ako pripravuje na aktívny deň. No verte, že váš organizmus vám za túto drobnú námahu poďakuje.

Zdravé raňajky a vyvážený jedálniček

Nie, nemám na mysli nízkotučné jedlá, oddelenú stravu, ani iný druh diéty. Pre správne fungovanie ľudského tela stačí, aby človek dodržiaval správnu životosprávu.

Ráno zdravé raňajky bohaté na ovocie a zeleninu, ktoré si môžete pribaliť aj do práce a pochutnávať si na nich celé doobedie. Cez obednú pauzu si doprajte dobrý obed, ktorý vám bude chutiť. A áno, môže to byť pokojne aj vyprážaný rezeň. Ak ste doobeda jedli ovocie a zeleninu bohaté na vitamíny, nemáte dôvod obávať sa, že by vám tuk z „nezdravého“ obeda mohol uškodiť. Poobede si pokojne doprajte niečo sladké, ale večeru už voľte ľahšiu. Nie preto, že by organizmus nezvládol chutné volské oko, ale kvôli tomu, že ak ho na noc zaťažíme ťažko stráviteľným jedlom, vráti vám to v podobe nekvalitného spánku.

Na začiatok by to malo stačiť. Dajte si na uskutočnenie týchto krokov pár týždňov či zo dva-tri mesiace a uvidíte, že sa onedlho budete cítiť lepšie.

A ešte jedna poznámka na záver: tieto rady platia pre zdravých dospelých ľudí. Akékoľvek zdravotné obmedzenie môže vyžadovať zmenu odporúčaných návykov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *