Barové vybavenie, Barmanské potreby

Barové vybavenie, Barmanské potreby

Najskôr sa zrodí nápad. Tento nápad dostane svoj názov. Tento názov určuje výber miesta. Výber miesta následne určuje vybavenie. Tak vznikne bar. Funkčne zariadený priestor zaručuje rýchlu a efektívnu obsluhu a spokojný zákazníci sa radi vracajú. Aké barmanské vybavenie by malo byť vo vašom bare? Podívajte sa na naše návrhy.

Vybavenie baru – kľúč k úspechu

Mienky o baroch má mnoho faktorov. Pokiaľ ide o tie, ktoré môžeme ovplyvniť, tak je to úplne iste úroveň služieb. Skúsení barmani, ktorí sú schopní obslúžiť naraz väčšinu počet zákazníkov, to je polovina úspechu. Aby sme im toto uľahčili, je nutné vybaviť bar najnutnejším barmanským vybavením.

Najdôležitejšie zo všetkého by malo byť vybavenie vybrané s ohľadom na možnosti daného priestoru. Mal by obsahovať miesto pre zákazníkov i obsluhu baru. Zákazníci baru majú mať priestor na popíjanie drinkov a barmani by mali mať priestor na realizáciu ich objednávok. K vybaveniu baru patria barové stoličky v odpovedajúcej výške. Na zlepšenie informácií a zaistenie plynulej prípravy objednávok je vhodné zvážiť inštaláciu líšt na bony, ktorá slúži na pripínanie objednávok zákazníkov. Vďaka nim si môžete byť istí, že na žiadnu objednávku nezabudnete.

Nevyhnutné barmanské príslušenstvo

Snažíme sa prácu barmanov posúvať na stále vyššiu úroveň. Na každom barmanskom pulte by nemal chýbať barový zásobník na usporiadanie servítok, miešadiel a slamiek, ktoré budú mať zákazníci stále po ruke a barmani sa tak môžu viac sústrediť na priania a objednávky zákazníkov.

Veľkým pomocníkom pri príprave drinkov a kokteilov sú barmanské zásobníky, ktoré zaistia estetické a praktické uchovanie ovocia a inej barovej dekorácie na prípravu rôznych nápojov a barman môže pripravovať i tie najzložitejšie nápoje ešte rýchlejšie.

V profesii barmana je dôležitá zručnosť a precíznosť. Zvuk rozbíjajúceho sa skla a jeho črepín na barmanskom pulte, kde sedia klienti, to nie je celkom dobrá vizitka baru. Pokiaľ tomu chceme predchádzať, je vhodné si zaobstarať vybavenia, ako sú stojany na poháre, regály na pivné poháre, barové hrnčeky a ďalšie barmanské potreby. K usporiadaniu baru jednoznačne patria vodiace lišty na poháre, nielen že dobre vypadajú, ale sú i veľmi praktické. Pokiaľ je bar vybavený i drevenými regálmi na víno, vytvoríme tým celkom určite veľmi príjemné prostredie k posedeniu.

Je tiež nevyhnutné mať pripravené miesto na príslušenstvo baru, ako je stojan na nalievatka pripevnené na policu alebo na stenu, alebo schody na fľaše s LED osvetlením. Všetky fľaše budú jasne viditeľné nielen pre barmanov, ale hlavne i pre zákazníkov. Diaľkové ovládanie k týmto schodom umožňuje zvoliť farbu podsvietenia podľa Vašich predstáv.

Barové vybavenie – sky is the limit

Barové blendery a mixéry môžu pripraviť zaujímavé uloženie alkoholických, ale i nealkoholických nápojov. Mlynček na ľad, shaker na kokteily a odšťavovač ovocia – to je vybavenie, bez ktorého sa nezaobíde žiadny bar a je nevyhnutným pomocníkom barmana, ktoré vďaka nim môže vyrábať vlastné nápoje.

Každý bar si musí získať svoje renomé. Neexistuje jediný recept, ktorý by zaručoval úspech podniku, rovnako tak neexistuje jediný recept na dobré drinky. V obchode Gastromania.SK nájdete profesionálne gastronomické vybavenie a príslušenstvo na zariadenie Vášho baru. Vďaka ním môžete vytvoriť miesto podobné baru MacLarena – miesta stretávania sa populárnych hercov seriálu „Jak som stretol vašu matku“, v ktorom sa odohráva veľa zaujímavých príbehov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *