Nie je skateboard ako skateboard

Drevená doska s kolieskami je znova naspäť. Skateboardy boli istý čas vytlačené in-line kolieskovými korčuľami ale dnes sa znova vracajú do popredia. Oproti korčuliam majú množstvo kladných vlastností, o ktorých by vám najlepšie povedali len skejťáci. My sa v tomto článku budeme venovať rozdeleniu skateboardov. Drevená doska s kolieskami, na ktorej sa môžete premiestňovať z jedného miesta na druhé má viacero verzií. Viete ako si vybrať tú najlepšiu pre vás?

Pennyboard

Pennyboardy sú malé zväčša plastové skateboardy s väčšími gumovými kolieskami. Tento typ je vhodný hlavne pre začiatočníkov ale teší sa veľkej obľube práve pre svoju veľkosť. Keďže je malý môžete ho kedykoľvek ľahko preniesť v ruke.

Waweboard

Waweboard je trochu odlišný typ skateboardu. Skladá sa z dvoch dosiek, ktoré sú prepojené torznou tyčou. Na rozdiel od iných typov skateboardu má len dve kolieska. Pohyb na ňom je pomerne jednoduchý a plynulý. Pri jazde na ňom posilňujete svaly a zlepšujete koordináciu pohybu. Waweboardy sú vhodné na jazdu po pevných, tvrdých a hladkých povrchoch ako je betón alebo asfalt.

Longboardy

Najdlhší typ skateboardu má názov longboard. V tejto skupine nájdete rôzne typy a vybrať si z bohatej ponuky sa môže zdať náročnejšie. Pri výbere sa hlavne zamerajte na štýl jazdy. Pre jazdu vo veľkej rýchlosti dolu kopcom je vhodný downhill longboard, na újazdu či sliding je vhodnejší zas freeride longboard.

Čo poviete na elektronický board?

Skateboardy sú výbornou dopravným prostriedkom ak sa chcete rýchlo pohybovať po meste alebo sa len dostať z jedného miesta na druhé. Čo ale poviete na elektrický board? V podstate ide o longboard (dlhší skateboard), ktorý je poháňaný motorom. Na jedno nabitie môžete prejsť 15 až 30 km. Istotne vás bude zaujímať rýchlosť elektrických boardov. Tá sa samozrejme pohybuje v závislosti od modelu ale môže to byť od 20 do viac ako 40 km/h.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *