Prečo je cykloturistika tou správnou voľbou?

Jedným z najčastejších predsavzatí je prísľub cvičenia. Koľkokrát ste si už povedali, že je načase so sebou niečo robiť? Najskôr to nevyzerá zle. Začnete pravidelne cvičiť, niekedy dokonca dodržiavate vyváženú stravu, no do mesiaca sa karimatka váľa v rohu a na činky padá prach. Podobná strata motivácie však nemusí nastať pri cykloturistike, a to hneď z viacerých dôvodov. 

Viac koníček ako povinnosť 

Cvičenie v interiéri býva často nezáživné. Vďaka bicyklom máte možnosť spoznávať okolitú krajinu. Aj u nás, na Slovensku, máme požehnaný počet rôznych cyklotrás. Spomedzi najznámejších trás sa ponúka napríklad cesta z Bratislavy do Banskej Štiavnice alebo z Košíc do Revúckej Lehoty. 

Rovnako veľkou výhodou je prítomnosť blízkych, ktorí si s vami radi vyrazia na výlet. Máločo prospeje telu a mysli tak, ako oddych v prírode. Navyše si na svojich cestách môžete nájsť nových priateľov s rovnakými záľubami. 

Znižuje riziko ochorení 

Okrem spaľovania kalórii sa pri bicyklovaní zvyšuje tep. Tým sa podporuje prúdenie krvi v organizme. Vďaka tejto kombinácii sa bicyklovanie radí medzi aktivity, ktoré slúžia ako prevencia proti srdcovocievnym ochoreniam a rakovine. 

Taktiež má dobrý prínos pre zdravie horných dýchacích ciest. Vďaka tomu budete menej náchylní na prechladnutie. Táto aktivita všeobecne prispieva k budovaniu imunity. 

Prínos pre spánok a mozog 

Fyzická aktivita prispieva k odbúravaniu úzkostí. Tým sa človek zbavuje nahromadeného stresu a nemá problémy so zaspávaním. 

Zároveň sa dostatočne prekrvuje mozog, čím sa znižuje riziko demencie v neskoršom veku. 

Cesta k bicyklom 

Čo ak nemáte k dispozícii poriadny bicykel? Predaj bicyklov v Žiline ponúka najlepšie značky na trhu spolu so štýlovým vybavením. Navyše sú ochotní vám poskytnúť odborné poradenstvo. Ak si nie ste istý, či sa vám oplatí investovať do nového bicykla, poskytujú aj servis bicyklov v Žiline.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *