Oblečenie na cyklistiku

Bicyklovanie je čoraz obľúbenejším športom či rekreačnou aktivitou. Ak ste si dali záležať na výbere vhodného bicykla mali by ste rovnakú pozornosť venovať aj správnemu oblečeniu. Aj keď je bicyklovanie čoraz populárnejšie a obľúbenejšie viac si ho užijete v správnom oblečení. Čo si obliecť a bez čoho na bicykel ani nesadať?

Prilba

Cyklistická prilba je prvou výbavou, po ktorej by ste mali siahnuť. Vďaka nej bude každá jazda oveľa bezpečnejšia. Okrem toho je u nás nosenie prilby na bicykli aj v zákone. Aj tí najskúsenejší cyklisti môžu za nenosenie prilby dostať pokutu.

Nohavice

Nohavice na bicykel sú špeciálne navrhnuté práve pre tento šport. Zúžené nohavice znižujú riziko zachytenia do reťaze a aj znižujú odpor vzduchu vďaka čomu si môžete užiť aj rýchlu jazdu.

Materiál, z ktorého sú kvalitné nohavice zhotovené vyniká odolnosťou a pružnosťou. Neobmedzujú v pohybe a budete sa v nich cítiť naozaj pohodlne.

Tričko

Keď už máte nohavice mali by ste si zaobstarať aj tričko prípadne celý cyklistický dres. Toto oblečenie by malo byť funkčné, ľahké, priedušné a strečové. Takto si môžete užiť pohodlné bicyklovanie v takmer akomkoľvek počasí.

Funkčné oblečenie je oblečenie, ktoré spĺňa viacero funkcií.

  • Ochráni vás pred horúčavou ale aj dažďom, vetrom a chladom.
  • Odvádza od tela von pot a teplo, ktoré športom organizmus vyprodukuje, absorbuje vlhkosť.
  • Môže zlepšovať výkon, podporovať cirkuláciu krvi.
  • Poskytne vám ochranu pri páde (zníži riziko škrabancov alebo odrenín pri páde).

Rukavice

Ak sa bicyklujete hlavne v lete viete, že spotené dlane môžu byť veľkým problémom. Vhodné rukavice vás tohto problému môžu zbaviť. V súčasnosti už nájdete aj rukavice s vodivými vláknami na ukazováku a palci. Túto funkciu využijete ak budete používať mobilný telefón s dotykovou obrazovkou. Rukavice si nemusíte dávať dole aby ste mohli mobil používať.

Okrem prilby nie je u nás oblečenie na bicykel povinné. Ak si ale chcete jazdu na bicykli naozaj užiť mali by ste po cyklistickom oblečení siahnuť. Z veľkého výberu farieb, štýlov a veľkostí si vyberie naozaj každý.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *