Aké benefity so sebou prináša cyklistika?

Jazda na bicykli je jedným z najrozšírenejších a najpopulárnejších športov, a to z dobrých dôvodov. Cyklistike sa podarilo preniknúť do bežného života mnohých ľudí. Nasledujúce riadky vás možno presvedčia, prečo by ste jej mali dať šancu aj vy.

Spôsob prepravy

Jazdou na bicykli kombinujete potrebu dostať sa na určité miesto a pohyb. Čoraz viac miest buduje cestičky pre cyklistov, miesta, kde môžete bezpečne zaparkovať svoj bicykel. Vďaka tomu sa cyklistika v meste stáva prístupnejšou a vy tak môžete zabiť dve muchy jednou ranou. Odveziete sa do práce a nemusíte míňať peniaze za vstup do posilňovne.

Lacný šport

Je pravda, že na začiatku musíte zainvestovať do bicykla. Ak sa rozhodnete pre nový či značkový bicykel Scott, môže to vaša peňaženka trochu pocítiť. Na druhú stranu sa v takom prípade pravdepodobne nebudete sťažovať na kvalitu. Dnes sa však dajú nájsť aj horské bicykle či gravel bicykle za dobrú cenu. Nech už sa rozhodnete pre akúkoľvek možnosť, nebudete musieť ďalej utrácať za palivo. Taktiež vám bicykel ako dopravný prostriedok ušetrí čas a nervy, keď sa vyhnete ranným zápcham.

Kardio

Pod pojmom kardio sa označuje taká fyzická aktivita, pri ktorej sa frekvencia vášho tepu pohybuje medzi 55 až 65% vašej maximálnej tepovej frekvencie. To znamená, že sa pri rozprávaní nezadýchate. Vďaka kardiu sa vám znižuje hladila cholesterolu, buduje lepšia kondícia, posilňuje kardiovaskulárny systém a imunita.

Chudnutie a zrýchlenie metabolizmu

Aby ste bicyklovaním stratili pár kíl nemusíte podnikať dlhé výpravy do horských terénov. Jazda mestom je tiež účinná a okrem toho vám zrýchli metabolizmus, ktorý bude aj po konci jazdy pracovať intenzívnejšie.

Neničí kĺby

To je hlavný rozdiel medzi behaním a cyklistikou a taktiež dôvod, prečo cyklistika vedie v počte benefitov. Pri jazde na bicykli vaše telo nemusí zmierňovať opakované dopady nôh na zem, čo si odnášajú hlavne kolená.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *